Péče o kůži

Náležitou péčí a zdravým životním stylem můžeme udržovat zdraví kůže a její vzhled. Kůži také prospívá, když ji dostatečně chráníme před škodlivými vlivy.

Mytí

Mytím zbavujeme kůži nečistot, přebytku kožního mazu, potu, make-upu, odumřelých kožních buněk a bakterií. Když je však produkt na mytí velmi agresivní a útočí na přirozenou kožní ochranu, může způsobit vysušování a podráždění kůže. Je proto velmi důležité používat šetrné čisticí přípravky, které kůži nevysušují, nedráždí, jsou pH neutrální a neucpávají póry.

Pro denní a šetrné čistění doporučujeme Cetaphil čisticí mléko. Pro denní a šetrné čistění atopické kůže doporučujeme Cetaphil Restoraderm hydratační sprchový šampon.

Hydratace

Pro náš pocit pohody hraje kůže důležitou roli. Ve zdravé a pěstěné kůži se cítíme příjemně a atraktivní. Aby kůže zůstala zdravá a byla chráněna před vysoušením, je důležité dostatečně ji hydratovat. Zdravá kůže obsahuje vlastní přirozené hydratační faktory (Natural Moisturizing Factor – NMF), které jí zajišťují zdravou a dlouhotrvající obnovu hydratace, a tím zabraňují transepidermální ztrátě vody (TEWL).

Nicméně různé faktory, jako např. zima, vítr, ústřední topení, horké lázně, léky, genetická predispozice nebo věkem podmíněné vysychání kůže, mohou ovlivnit produkci mazu a způsobovat nedostatek přirozených hydratačních faktorů. To vede k oslabení funkce kožní bariéry a zvýšené dehydrataci kůže. Ta pak vysychá, napíná se a svědí. Kromě toho se již nedokáže bránit před dráždivými látkami, např. před nečistotami, alergeny a bakteriemi.


Naše tipy pro každodenní péči


Pro každodenní péči doporučujeme:
Cetaphil hydratační mléko, Cetaphil hydratační krém

Při atopické kůži a kůži se sklonem k ekzémům doporučujeme:
Cetaphil Restoraderm hydratační tělové mléko