null

5 Příznaků citlivé pokožky 

Život s citlivou pokožkou je celoživotní cesta. Dobrou zprávou je, že v tom nejste sami. Ve skutečnosti 70 % z nás připouští, že má pokožku náchylnou k vysušení, podráždění, zánětu nebo dalším nežádoucím reakcím. Od chemických látek, které naši pokožku mohou dráždit, až po podmínky, ve kterých žijeme, přes hormonální změny, stres a stravovací návyky – tohle vše a mnoho dalších faktorů mohou spustit nebo zhoršit citlivost pokožky. Jelikož jsou potřeby pokožky jedinečné, jak poznáme, které produkty pro citlivou pokožku jsou ty pravé? Společně s dermatology, vědci a odborníky jsme pro vás identifikovali 5 příznaků citlivé pokožky, díky kterým bude vaše péče o ni snažší.  

Identifikace 5 příznaků citlivé pokožky

Lidé s citlivou pokožkou mají často tenčí nebo poškozenou bariérovou vrstvu kůže, která umožňuje pronikání dráždivých látek a snadnější ztrátu vlhkosti. Tohle napohled nevidíte, ale rozhodně to cítíte. Pokud jste náchylní k nepříjemným pocitům, jakými jsou štípání nebo pálení při používání produktů, které nejsou určeny pro citlivou pokožku, je pravděpodobné, že máte poškozenou nebo slabou kožní bariéru. 

5-signs-skin-sensitivity

Zarudnutí, svědění, pálení, štípání – citlivá pokožka může být náchylná k nejrůznějším nepříjemným pocitům. Podráždění je jedním z nejčastěji uváděných a obtěžujících příznaků citlivé pokožky. Někdy ho uvidíte, v jiných případech ho ucítíte. V každém případě se mu budete chtít vyhnout a zklidnit výběrem správných produktů pro citlivou pokožku, které jsou určené přímo vám. 

Šupinatá, matná a nerovnoměrná struktura pokožky jsou viditelnou známkou citlivé pokožky. Takové odchylky ovlivňují její celkovou kvalitu a mohou vést k nepohodlí a dalším potížím. Hrubost obvykle souvisí se suchostí. 

Pocit, že vaše kůže je napnutá, je bezpochyby pocit, který jedinci s citlivou pokožkou moc dobře znají. Napětí je známkou toho, že pokožce chybí vlhkost a hydratace, a pokud to nebudete řešit, bude to pro vás nepříjemné. 

Suchá kůže je běžně viditelným a pocitovým indikátorem citlivé pokožky. Oslabená kožní bariéra vytváří na povrchu pleti neúčinnou ochranu, která umožňuje ztrátu vlhkosti. Vhodné produkty pro citlivou pokožku a dostatečná hydratace mohou pomoci obnovit lesk vaší pokožky. 

Cetaphil chrání před 5 příznaky citlivé pokožky

Řada šetrných čistících a vyživujících hydratačních přípravků Cetaphil podporuje přirozenou kožní bariéru a současně zvyšuje hydrataci a zklidňuje citlivost. 


Cetaphil, vědecky vyvinutý za použití přírodních složek, jako jsou zklidňující pro-vitamin B5 , aloe vera a vyživující lipidy jako bambucké máslo, slunečnicový a mandlový olej, vám může pomoci převzít kontrolu nad potřebami vaší citlivé pokožky. 


Téměř 75 let Cetaphil spolupracuje s dermatology a zdravotníky na vývoji a testování jejich produktů. Náročné klinické testování (zahrnujícím více než 15 000 osob) prokázalo čisticí a hydratační schopnosti přípravků Cetaphil pro citlivou pleť, přirozenou kožní bariéru a hydrataci pleti, mají prokázanou účinnost proti 5 příznakům citlivosti pleti. 

Dermatologové doporučují Cetaphil jemné čistící mléko k účinnému čištění všech typů pokožky, aniž by ji zbavil hydratace, a Cetaphil hydratační mléko a Cetaphil hydratační krém, které udrží pokožku zklidněnou a vláčnou po celých 48 hodin. 


Bojujte proti těmto 5 příznakům citlivé pokožky. Vyzkoušejte řadu osvědčených, testovaných a dermatologicky doporučených přípravků od Cetaphil a dopřejte své citlivé pokožce extra péči, kterou si zaslouží.