null

Začínáme s péčí o pokožku

Getting_Started_On_A_Skin_Care_Routine-1

6 KROKŮ PRO LEPŠÍ PÉČI O VAŠI POKOŽKU

1. Čistící přípravek

Obyčejná mýdla mohou být příliš hrubá a dráždivá, takže si vyberte šetrný čistící přípravek, který vyhovuje vašemu typu pokožky. Vyberte si takový, který udržuje normální hladinu pH a nepoškozuje její přirozenou ochrannou bariéru. U všech čistících přípravků bylo klinicky prokázáno, že udržují pH a přirozenou vlhkost pokožky, takže jsou ideální pro citlivou pokožku. Pokud máte mastnou pokožku, vyberte si čistící přípravek speciálně navržený tak, aby neucpával póry (nekomedogenní) a reguloval tvorbu mazu/oleje.  


Omezte čištění obličeje na dvakrát denně (ráno a večer) a poté se si důkladně vysušte obličej. Vyhněte se silnému drhnutí ručníkem, abyste si pokožku nepodráždili. 

Getting_Started_On_A_Skin_Care_Routine-2
2. Denní hydratační krém

Pokud máte suchou pokožku, naneste hydratační krém, dokud je pokožka stále vlhká. To pomáhá zachycovat vlhkost a udržovat pokožku jemnou a hladkou. Možná si myslíte, že mastná pokožka nepotřebuje hydratovat. I v případě, že máte nadbytek mazu, stále potřebujete hydrataci – i viditelně mastné pokožce může chybět hydratace. Pouze se ujistěte, že používáte nekomedogenní hydratační krém bez obsahu oleje, který nebude ucpávat vaše póry. 


Používání denního hydratačního krému s SPF je skvělý způsob, jak se ujistit, že nevynecháte ochranu před slunečním zářením. SPF 15 je minimální ochranný faktor, který je vhodný pro každodenní používání. 

3. Opalovací krém

Opalovací krém není pouze pro horké dny. Používání opalovacího krému pomáhá chránit před volnými radikály vyvolanými UV zářením, které mohou způsobovat poškození a stárnutí pokožky. SPF 15 je minimální ochranný faktor pro každodenní ochranu, krémy s faktorem 30 (nebo výšším) nabízí ještě lepší ochranu. 


Ujistěte se, že si vyberete přípravek se širokým spektrem ochrany před UV zářením, který vás bude chránit, jak před UVA paprsky (které způsobují stárnutí), tak i UVB paprsky (které způsobují spálení). A pamatujte, že voděodolnost sice zajišťuje, že se opalovací krém nesmyje, ale pokud na slunci trávíte více času, pak je třeba si krém nanést i podruhé. 

4. Noční hydratační krém

Nanesení hydratačního krému před spaním pomáhá udržet během noci pokožku hydratovanou a po probuzení ji zanechá jemnou. Jeho používání také může pomoci vašemu tělu k dobrému spánku.  

Getting_Started_On_A_Skin_Care_Routine-3
5. Péče o oči

V rámci péče o pokožku nezapomeňte na okolí svých očí. Kůže kolem očí je velmi jemná a tenčí než na zbytku těla a používání očního gelu nebo krému před spaním pomáhá hydratovat, rozjasňovat a vyhlazovat tuto oblast. 

6. Nezapomeňte na své tělo

I když váš obličej může být to, na co se zaměříte při pohledu do zrcadla, zkuste nezanedbávat zbytek svého těla. Jelikož jsme většinu dne zahalení, je pochopitelné, že se pokožce na pažích, nohách, zádech a trupu nevěnujeme tolik, ale tyto části mohou být také vysušené a podrážděné. 


Dbejte na to, abyste používali sprchový gel a zvykněte si hydratovat tělo ihned po vysprchování nebo vykoupání. Vyzkoušejte naši řadu šetrných sprchových gelů bez parfemace, které jsou osvěžující a zklidňující. 


1 http://www.skincancer.org/prevention/uva-and-uvb 2 http://www.skincancer.org/prevention/uva-and-uvb