FAQ

CETAPHIL

Cetaphil je kosmetická řada produktů péče o pokožku, která je speciálně navržena a klinicky ověřena tak, aby pomáhala lidem pečovat o jejich citlivou pokožku. Cetaphil věří, že zdraví vaší pokožky je to, co vede ke krásné a zářivé pleti, a proto všechny naše výrobky vyvíjíme s ohledem především na zdraví vaší pokožky. 

 

Tým Cetaphil se věnuje zdraví pokožky, nikoli povrchním úpravám. Naše práce je založena na vědě a výzkumu, a abychom měli jistotu, že naše produkty skutečně pečují o vaši pokožku, úzce spolupracujeme s dermatology při vývoji našich čisticích a hydratačních přípravků, produktů pro děti a přípravků pro péči o pokožku při opalování. Výrobky Cetaphil jsou vhodné i pro tu nejcitlivější pokožku, a proto nás dermatologové doporučují a důvěřují nám již více než 70 let.  

Produkty Cetaphil jsou navrženy tak, aby byly šetrné a účinné i pro tu nejcitlivější pokožku. To znamená, že ať už máte obecně normální pleť, nebo trpíte kožním onemocněním, jako je akné nebo ekzém, Cetaphil respektuje vaši pokožku a může jí poskytnout čištění, hydrataci a ochranu před vysušením, které vaše pokožka potřebuje. 


Máme k dispozici širokou škálu výrobků, včetně produktů vyrobených speciálně pro dětskou pokožku a vlasy, stejně jako výrobků péče o pokožku navržených s dermatology, které pomáhají pečovat o zarudlou, mastnou a náchylnou k vysušování pokožku. 

Cetaphil používá v různých produktech složení, která posilují přirozenou ochrannou bariéru pokožky. Naše výrobky také navrhujeme tak, aby jejich pH respektovalo kyselinovou a zásaditou rovnováhu pokožky. Dbáme na to, abychom používali pouze vysoce kvalitní ingredience, a navíc je mnoho našich přípravků bez parfemace a hypoalergenních, takže Cetaphil je ideální pro každodenní použití i na citlivou pokožku. 

Alkoholy mohou dráždit kůži, ale pouze "vysušující" alkoholy (nejběžnější jsou ethylalkohol a isopropylalkohol). Výrobky Cetaphil žádný z těchto dráždivých nebo vysušujících alkoholů neobsahují. Alkoholy v přípravku Cetaphil mají mnohem větší molekuly než typické "vysušující" alkoholy. Proto námi používané složky, jako je cetylalkohol a stearylalkohol, mají tendenci zachycovat vodu a jsou hydratační - nikoliv vysušující. Tyto složky jsou jedním z důvodů, proč je Cetaphil tak jemný čisticí prostředek. 

Složky v našich produktech Cetaphil nejsou uznávanými zdroji lepku; společnost Galderma však netestuje stopová množství lepku, která mohou být přítomna ve složkách nebo v důsledku výrobního procesu. Dodavatelé složek se navíc mohou měnit. Pokud trpíte celiakií, můžete se před použitím přípravku Cetaphil poradit se svým lékařem. 


 

Produkty Cetaphil jsou vyvinuty s ohledem na zdraví vaší pokožky. Jako zodpovědná společnost je pro ni klíčovou prioritou také ochrana zvířat. Z tohoto důvodu společnost Galderma netestuje produkty Cetaphil ani složky používané v přípravku Cetaphil na zvířatech v žádné fázi inovace, vývoje ani výroby našich produktů. Společnost Galderma používá u své značky Cetaphil uznávané průmyslové metodiky netestování na zvířatech ještě předtím, než v různých zemích vstoupily v platnost předpisy zakazující testování kosmetiky na zvířatech. 


Toto úsilí je součástí našeho závazku zajistit bezpečnost našich výrobků, blaho našich spotřebitelů a náš přínos pro celou společnost. 


Přesto mohou některé zdravotnické úřady provádět testování některých kosmetických výrobků na zvířatech před jejich schválením k prodeji na trhu, jako je tomu stále v Číně. 


Společnost Galderma je hluboce odhodlána prosazovat alternativy k testování kosmetiky na zvířatech a spolupracuje s neziskovou výzkumnou a testovací laboratoří IIVS (Institute for In Vitro Sciences), která pomáhá prosazovat alternativy k testování kosmetických výrobků na zvířatech po celém světě.  


IIVS má v Číně aktivní program, jehož cílem je podporovat používání a regulační přijetí metod testování bez použití zvířat pro hodnocení bezpečnosti kosmetiky. Doufáme, že tímto přístupem spolupráce s čínskými regulačními orgány a průmyslovými subjekty přispějeme k odstranění testování na zvířatech v kosmetickém průmyslu na celém světě. 

GENTLE SKIN CLEANSER 

Cetaphil Gentle Skin Cleanser je tak jemný, že jej můžete nanést na pokožku a poté jednoduše setřít vatovým tamponem - je k pokožce ještě šetrnější než voda! Mnoho našich uživatelů však dává přednost opláchnutí Cetaphil Gentle Skin Cleanser vodou jako u tradičnějších čisticích přípravků. I to je naprosto v pořádku. 

Ne, Cetaphil Gentle Skin Cleanser není tekuté mýdlo a nepění jako tyčinkové nebo tekuté mýdlo. I bez mýdlové pěny však Cetaphil skvěle čistí pleť od přebytečné mastnoty, nečistot a make-upu, a to díky klinicky ověřenému složení, které je šetrné a účinné. 

Ano, určitě můžete! Každodenní péče o pokožku je důležitá pro udržení zdraví pokožky, zejména pro ty, kteří mají citlivou pleť. A naše složení je dostatečně jemné pro každodenní čištění, ráno i večer. 

Ano, Cetaphil je vhodný pro všechny typy pleti a účinně odstraňuje přebytečnou mastnotu, nečistoty a make-up. Pokud máte obzvláště mastnou pleť, můžete vyzkoušet také Cetaphil Jemnou čisticí pěnu - skvěle zmatňuje pleť bez podráždění. 

Cetaphil Gentle Skin Cleanser je navržen tak, aby byl dostatečně jemný pro každodenní čištění obličeje, ale lze jej použít i ve sprše jako jemný a účinný čisticí prostředek na tělo. 


 

Ano, i když má Cetaphil Gentle Skin Cleanser klinicky ověřené jemné složení, účinně odstraňuje přebytečný olej, nečistoty a make-up..