null

Kompletní návod na hygienu rukou určený pro citlivou pokožku 

The_Complete_Handwashing_Routine

9 kroků pro správné zásady hygieny rukou 

Ve světle pandemie COVID-19 (koronavirus) je důležitější než kdy jindy dodržovat zásady správného mytí rukou. Správná hygiena rukou je důležitá, aby vaše ruce byly čisté a zdravé. 


Pokud však máte citlivou pokožku, časté mytí může vést k vysušení a popraskání rukou. Jak tedy důkladně a pravidelně umývat ruce bez toho aniž by se vám vysušila pokožka? Jednodušší už to ani být nemůže! Díky těmto 9 krokům můžete udržet své ruce čisté a zdravé a citlivou pokožku hydratovanou. 

1. Před mytím

Pokud je to možné, sundejte všechny šperky, jelikož špína, bakterie, choroboplodné zárodky a viry mohou pod nimi zůstat. Šperky byste měli vyčistit odděleně. Pokud máte šperky, které nemůžete sundat, umyjte je důkladně, zatímco si budete umývat ruce. 

2. Navlhčete ruce

Vždy se umývejte teplou vodou, protože horká voda může zvýšit citlivost a vysušenost pokožky nebo poškodit její jemný povrch. 

The_Complete_Handwashing_Routine_That’s_Perfect_for_Sensitive_Skin-2
3.Naneste jemný čistící přípravek

Vyberte si jemný čistící přípravek. Naneste jej důkladně na ruce, dokud nevytvoříte bohatou pěnu. Ujistěte se, že přípravek je nanesený rovnoměrně na dlaních vašich rukou. 

4. Propleťte prsty

Propleťte prsty, abyste nanesli přípravek i mezi ně, ujistěte se, že je nanesený na celé pokožce rukou.  

5. Hřbety rukou

Umyjte i hřbety vašich rukou, opět propleťte prsty, aby byl přípravek nanesený na celé pokožce. 

6. Konečky prstů, nehty, zápěstí

Je také důležité důkladně umýt vaše konečky prstů, nehty a zápěstí. 

7. Důkladně opláchněte

Jakmile máte přípravek nanesený všude, důkladně jej opláchněte vodou, jelikož nahromaděné zbytky mýdla mohou podráždit vaši pokožku. 

8. Usušte ruce

Pokud je vaše pokožka citlivá, je vhodnější ji usušit papírovým ubrouskem nebo čistým jednorázovým hadříkem. Vyhněte se nadměrnému drhnutí, které může podráždit vaši pokožku. 

9. Hydratujte, abyste ochránili přirozenou kožní bariéru 

Abyste udrželi své ruce zdravé mezi jednotlivými mytími, vyživujte svoji pokožku hydratačním krémem, například hydratačním krémem Cetaphil, který pomáhá udržovat přirozenou kožní bariéru a zabraňuje vysoušení. Dle směrnic WHO (Světová zdravotnická organizace) a CDC by měla správná hygiena rukou zabrat přibližně stejně dlouho, jako když dvakrát zazpíváte anglickou písničku „Happy Birthday“ (alespoň 20 sekund). 


Dali jsme dohromady také krátké video (https://www.youtube.com/watch?v=Np-blHQrMsk ), ve kterém názorně uvidíte správné mytí rukou, díky kterému vaše ruce zůstanou zdravé a čisté a vaše pokožka hydratovaná. 


Správná hygiena rukou je nyní důležitější, než kdy předtím. 


Klikněte zde a zjistěte si více o celé řadě čistících a hydratačních přípravků Cetaphil, abyste doplnili svou kompletní rutinu mytí rukou. 


Cetaphil je šetrná značka pečujících o pokožku, kterou doporučují dermatologové a v současnosti ji používají miliony lidí s citlivou pokožkou po celém světě.