null

Průvodce pro suchou, mastnou a smíšenou pokožku 

Různé typy pokožky mají své specifické problémy, takže správná péče o ni začíná tím, že zjistíte, jaký typ máte. Zde vám představujeme stručného průvodce, který vám pomůže najít správnou péči o vaši pokožku vyhovující vašim konkrétním potřebám v případě, že máte suchou, mastnou nebo smíšenou pokožku. 

A_Guide_to_Dry,_Oily_and_Combination_Skin-1

DODRŽUJTE TĚCHTO 5 KROKŮ PRO LEPŠÍ PÉČI O POKOŽKU

1. Suchá pokožka

JAK VYPADÁ: Lidé se suchou pokožkou mají téměř neviditelné póry a pleť, která může být matná a hrubá. Můžete mít také na kůži zarudlé skvrny a sklony k tvorbě linek a vrásek.  


CO DĚLAT: Pokud máte suchou pokožku, umyjte ji dvakrát denně šetrným čistícím přípravkem nebo krémovým čistícím přípravkem jakým je Cetaphil čistící mléko. Vyhněte se dlouhým nebo příliš horkým koupelím, které mohou vaši pokožku ještě více vysušit. 


Nanesení hydratačního krému těsně po očištění pomůže zklidnit pokožku a minimalizovat viditelné linky. Ujistěte se, že hydratační krém používáte, dokud je vaše pokožka stále vlhká, což pomůže hydrataci udržet. A pokud máte pokožku, která je extra-žíznivá, nebojte se aplikovat hydratační krém několikrát denně. 


Ideální hydratační krém pro suchou pokožku by měl obsahovat složky jako je glycerin nebo kyselina hyaluronová, které pomáhají pokožce zadržovat více vody. A pamatujte, že u suché pokožky je peeling jednou týdně dostačující. Nezapomeňte také použít jemný peeling s hydratačním gelem. 

A_Guide_to_Dry,_Oily_and_Combination_Skin-2
2. Mastná pokožka

JAK VYPADÁ: Mastná pokožka se vyznačuje zvětšenými póry a lesklou pletí. Tohle je zapříčiněné nadměrnou hladinou mazu (látka, která promašťuje a hydratuje naši pokožku). 


CO DĚLAT: Pokud máte mastnou pokožku, může se u vás objevit nutkání umývat si obličej mnohem častěji, abyste se zbavili přebytečného mazu a nečistot. Čištění pleti je třeba omezit na méně než dvakrát denně; nadměrné umývání může vést k větší produkci mazu.  


Peeling odstraňuje odumřelé kožní buňky, zanechává pokožku rozjasněnou a z dlouhodobějšího hlediska podporuje zvýšenou produkci kolagenu. Pro lidi s mastnou pokožkou může být častější peeling ku prospěchu (klidně i jednou denně za předpokladu, že použijete jemný peeling). 


Jednou denně naneste lehký hydratační krém a vyberte si takový, který je určený pro mastnou pokožku. Nejlepší hydratační krém pro tento typ je krém, který je lehký, snadno se vstřebává a redukuje mastnotu a lesk. Při výběru přípravků pro mastnou pokožku si vyberte ten, který je označený jako nekomedogenní, což znamená, že nebude ucpávat vaše póry. 


Kromě hydratačního krému pravidelně po celý rok používejte opalovací krém, který pomáhá chránit před UV zářením. 

3. Smíšená pokožka

JAK VYPADÁ: Pokud máte smíšenou pokožku je velká šance, že vaše pokožka je z části suchá i mastná. Můžete si například povšimnout, že vaše čelo, nos a brada (oblast známá jako T-zóna) mohou být mastné, ale vaše tváře suché. To může být matoucí při výběru přípravků pro smíšenou pokožku, díky kterým byste dosáhli těch nejlepších výsledků. 


CO DĚLAT: Nejlepším krokem je použít šetrný čistící přípravek jako Cetaphil čistící mléko a držet se hydratačního krému s bezolejovými hydratačními látkami, jakými jsou kyselina hyaluronová a glycerin. Různé části obličeje mohou vyžadovat mírně odlišné typy péče (např. častější hydratace suchých oblastí, používání lehkých hydratačních krémů v mastných oblastech), nejlepší je tedy sledovat, jak vaše pokožka reaguje a držet se rutiny, která vám vyhovuje. 


 

1 https://www.webmd.com/beauty/whats-your-skin-type 2 https://www.aad.org/public/skin-hair-nails/anti-aging-skin-care/selecting-anti-aging-products 3 https://www.aad.org/public/skin-hair-nails/anti-aging-skin-care/selecting-anti-aging-products 4 https://www.aad.org/media/news-releases/saving-face-101-how-to-customize-your-skin-care-routine-with-your-skin-type 5 https://www.aad.org/media/news-releases/--small-changes-in-skin-care-routine-can-significantly-improve-skin-affected-by-acne-and-rosacea 6 https://www.aad.org/media/news-releases/evaluate-before-you-exfoliate 7 https://www.webmd.com/beauty/whats-your-skin-type 8 https://www.webmd.com/beauty/whats-your-skin-type